فرصت استثنایی کسب و کار اینترنتی href="http://richgoptr.com/pages/index.php?refid=behnoosh">richgoptr.com fmptr.comgenuineptr.compaypermails.comroyalptr.com
کد نمایش آب و هوا کد نمایش آب و هوا

مترجم سایت

مترجم سایت

هشدارهای مهمی که نباید به سادگی از آن گذشت! - جوانان

هشدارهای مهمی که نباید به سادگی از آن گذشت!

پنج‌شنبه 12 اسفند‌ماه سال 1389

هشدارهای مهمی که نباید به سادگی از آن گذشت!

لطفاً توجه کنید و به دیگران هم اطلاع دهید
گروه اینترنتی پرشین استار | www.Persian-Star.orgپشت پرده پیامک بازی 150 میلیون تومانی
گروه اینترنتی پرشین استار | www.Persian-Star.org
نگاهی به یک شگرد جدید برای کلاهبرداری


مشترک گرامی، ضمن تبریک، شما برنده یک خط تلفن همراه و یک دستگاه گوشی شده‌اید. لطفا برای هزینه پست هدیه خود مبلغ 150 هزار ریال به شماره حساب زیر واریز کنید.

به نظر شما این پیامک غیرواقعی، شوخی یا کلاهبرداری است یا ممکن است حقیقت داشته باشد؟

حداقل 10 هزار نفر از میان دارندگان خط‌های تلفن همراه این پیامک را درست دانسته و مبلغ مورد نظر را پرداخت کردند و مبتکر این کلاهبرداری مدرن، 150 میلیون تومان به جیب زد.

به گزارش روزنامه جام جم: کارآگاهان مبارزه با کلاهبرداری چند استان کشور از مدتی قبل با سیلی از شکایت‌های مشابه مواجه شدند که همه آنها از فعالیت یک ‌شیاد حرفه‌ای حکایت داشت. این افراد مدعی بودند شخصی ناشناس با این ادعا که آنان در یک قرعه‌کشی برنده شده‌اند دست به کلاهبرداری زده است. یکی از شاکیان که ساکن استان قم است به ماموران گفت: چند روز قبل یک پیامک دریافت کردم که در آن نوشته شده بود در یک قرعه‌کشی بین دارندگان خطوط تلفن همراه برنده شده‌ام و یک خط موبایل و یک دستگاه گوشی تلفن همراه به عنوان جایزه برایم در نظر گرفته شده است. من که هیچ‌وقت در زندگی‌ در هیچ قرعه‌کشی برنده نشده بودم از دریافت این پیام خیلی خوشحال شدم و پیش خودم گفتم بالاخره یک بار شانس به من رو کرده است.

در آن پیامک نوشته شده بود برای این‌ که جایزه‌ برایم ارسال شود باید مبلغ 15 هزار تومان به یک شماره حساب واریز کنم. من هم این کار را انجام دادم، اما هر چه منتظر ماندم خبری از هدیه نشد تا این‌ که وقتی با چند نفر مشورت کردم به این نتیجه رسیدم که فرستنده پیامک یک کلاهبردار بوده است.

اظهاراتی که این مالباخته به زبان آورد شبیه به گفته‌های دیگر فریب‌خوردگانی بود که در استان‌های آذربایجان غربی، فارس و اصفهان سکونت داشتند. به این ترتیب پرونده تجمیع و تلاش‌ها برای دستگیری مرد شیاد آغاز شد.

کارآگاهان با ردیابی شماره حساب اعلام شده و همچنین شماره تلفن اعتباری مجرم ناشناس به این نتیجه رسیدند که وی در یکی از شهرهای آذربایجان غربی کشور زندگی می‌کند. متهم پس از بازداشت اعتراف کرد که در مدتی کوتاه 150 میلیون تومان به جیب‌زده است.

او گفت: در حالی که دنبال راهی برای پولدار شدن می‌گشتم فکر این نوع کلاهبرداری به ذهنم رسید و با خریدن یک خط اعتباری کارم را شروع کردم. من روزانه برای افراد زیادی پیامک می‌فرستادم و هر چند بسیاری به این اس‌‌ام‌اس‌ها توجه نمی‌کردند، برخی نیز به همین سادگی فریب می‌خوردند و پول درخواستی‌ام را پرداخت می‌کردند تا جایزه‌شان را دریافت کنند.

حمید در ادامه اعترافاتش گفت: روزانه بین 200 تا 300 نفر از شهرهای مختلف به حسابم پول واریز می‌کردند یا برایم شارژ می‌فرستادند و به این ترتیب من در روزهایی که به این کار مشغول می‌شدم بین 2 تا 30 میلیون تومان درآمد داشتم و قصد داشتم به این کار ادامه بدهم.


گروه اینترنتی پرشین استار | www.Persian-Star.org


توصیه های مهم پلیسی
گروه اینترنتی پرشین استار | www.Persian-Star.org


1. در صورتیکه سارقی شما را تهدید کرد و از شما کیف پولتان را خواست، نترسید و فورا آن را به او تحویل ندهید. سعی کنید کیف را به سمتی دور از خود پرتاب کنید. ممکن است این شانس وجود داشته باشد که دزد به کیف شما بیش از خود شما علاقه نشان دهد و به سمت کیف برود در این لحظه امکان اینکه فرصتی برای فرار شما از دست دزد و کمک خواستن از اطراف بوجود بیاید بسیار زیاد است.

2. در صورتیکه شما را داخل صندوق ماشین انداخته اند، سعی کنید به طریقی چراغ های عقب را از جا در آورید و دستتان را از سوراخ بیرون برده، دیوانه وار آن را تکان دهید. راننده شما را نمیبیند، اما سایرین میبینند. این کار جان افراد زیادی را تابحال نجات داده است.

3. خانم ها معمولا عادت دارند هنگامیکه پس ار خرید یا خارج شدن از محل کار وارد اتومبیل خود می شوند در آن بنشینند و کارهای دیگری در آن لحظه انجام دهند که ممکن است کسی شما را زیر نظر داشته باشد و در یک فرصت مناسب از در سمت پیاده رو وارد اتومبیل شده اسلحه ای را بطرف شما بگیرد و به شما بگوید که به کجا بروید. پس به محض اینکه وارد خودرو شدید، درها را قفل کرده و بدون مکث محل را ترک کنید.

اگر هنگامیکه سوار خودرو شدید، شخص دیگری نیز در اتومبیل بود و با سلاحی سرد یا گرم شما زا تهدید کرد:

- متوقف نشوید تکرار میکنم اتومبیل خود را متوقف نکنید؛ به جای ترمز کردن، پای خود را بر روی گاز فشار دهید و با سرعت به چیزی بکوبانید که ماشین خرد شود !
کیسه هوا و همینطور کمربند ایمنی جان شما را نجات خواهد داد ولی شخص تهدید کننده به محض متلاشی شدن ماشین به بدترین نحو خسارت میبیند. در این لحظه بهترین فرصت برای فرار شما و درخواست کمک از اطراف است. بهتر از این است که جسد شما بعدها در جایی پیدا شود.

4. چند نکته هنگام سوار شدن به ماشین در یک پارکینگ مسقف یا سرپوشیده :

- حواس خود را جمع کنید و اطراف خود، درون ماشین و صندلی عقب را نگاه کنید.

- زمین سمت پیاده رو را نگاه کنید، اگر ماشین شما در کنار یک ون بزرگ پارک است سعی کنید از در سمت پیاده رو سوار اتومبیل شوید. چون نمونه های زیادی دیده شده که بیشتر سارقان و قاتل های حرفه ای قربانیان خود را در حالیکه میخواهند سوار ماشین شوند به داخل ون میکشند.

- به ماشینی که در سمت خیابان و یا پیاده رو، نزدیک ماشین شما پارک است نگاه کنید. اگر مردی تنها در صندلی ای که نزدیک ماشین شما است، نشسته است، به عقب برگردید و با یک نگهبان یا پلیس به ماشین خود نزدیک شده و سوار شوید.

5.
در آپارتمان ها همیشه از آسانسور به جای پله استفاده نمایید:

- راه پله ها مکان هایی ترسناک برای تنها بودن هستند و بخصوص در شب مکان های خوبی برای جنایت می باشند.

6.
در صورتیکه شخصی اسلحه دارد و شما تحت کنترل او نیستید سعی کنید فرصت را از دست نداده و بدوید. شخص مهاجم تنها به شما شلیک میکند در حالیکه شما یک هدف متحرک هستید و احتمال اینکه تیر به شما بخورد 4 به 100 است و همچنین بیشتر اوقات مکانی که مورد اصابت قرار میگیرد یکی از ارگان های حیاتی شما نیست. بدوید. ترجیحا به صورت زیک زاگ ...

7.
خانم ها معمولا تلاش می کنند که دلسوز و شفیق باشند:

ادامه ندهید! دیگر بس است! این رفتار ممکن است به شما صدمه زده و یا حتی به کشته شدنتان منجر شود

تد باندی که یک قاتل بود و قتل های زنجیره ای انجام میداد. مردی خوش تیب و با سواد بود که از حس شفقت زنان سوء استفاده میکرد. او با عصایی در دست لنگان لنگان راه میرفت و برای سوار شدن به اتومبیل خود درخواست کمک میکرد.

8.
اگر صدای چکه آب را از شیرهای بیرون خانه در نیمه شب شنیدید اصلا برای ردیابی مشکل از خانه خارج نشوید و سعی کنید در وهله اول از همسایه های خود کمک بگیرید.

- بعضی از دزدان شیر آب شما را عمدا مشکل دار میکنند تا شما برای پیدا کردن محل صدای چکه از خانه خارج شوید و آنها به هدف خود برسند.

9.
نکته امنیتی دیگر:

شخصی به من گفت که دوستش صدای گریه یک بچه را شب هنگام در راهرو آپارتمان شنیده و بدلیل اینکه دیر وقت بوده به پلیس زنگ زده است او فکر میکرد که این صدا تا اندازه ای عجیب است!
پلیس به او گفت: هرکاری که میکنی، در را باز نکن.
زن گفت: که این مانند صدای یک بچه است که انگار از خانه به بیرون خزیده و ممکن است خطری او را تهدید کند. او نگران بچه است.
پلیس گفت: یکی از واحدهای اعزمی ما در راه است. هر کاری که میکنی، در را باز نکن!
پلیس به او گفت که آنها فکر میکنند که یک تبهکار حرفه ای صدای یک بچه را ضبط کرده است و با استفاده از آن زنان را با فکر اینکه کسی یک بچه آنجا گذارده است، به بیرون از خانه میکشاند. او گفت که آنها هنوز این موضوع را تائید نکرده اند. اما تعداد زیادی خانم تماس گرفته اند که میگویند هنگامیکه شب هنگام در خانه تنها بوده اند، صدای گریه یک بچه را از بیرون درب میشنوند !

10.
بسیار مهم !!!

دقت کنید اگر در حین رانندگی در شب مخصوصا خارج از شهر مورد اصابت تخم مرغ به شیشه جلو قرار گرفتید بطور کلی از زدن برف پاک کن و پاشیدن آب به شیشه بپرهیزید!
- زیرا تخم مرغ با آب مخلوط شده و بصورت یک مخلوط شیری می گردد که تا 92.5 درصد دید شما را از بین می برد. سپس شما مجبور به توقف در کنار جاده میشوید و در این موقع است که تبدیل به یک قربانی برای دزدان خواهید شد!
این یک تکنیک جدید مورد استفاده توسط دزدان است اخیرا سه مورد از این گونه سرقت در جاده های اطراف تهران گزارش شده است. لطفاً قضیه را جدی گرفته و موضوع را برای تمامی دوستان حتی کسانی که رانندگی نمی کنند نیز بفرستید.


گروه اینترنتی پرشین استار | www.Persian-Star.org

آنچه همه باید بدانند
گروه اینترنتی پرشین استار | www.Persian-Star.org


- خانم جوان 25 ساله ای در اثر ایست قلبی فوت کرد... مرگش خیلی زیاد خانواده اش را متاثر کرد. او وقتی دچار حمله قلبی شد در خانه تنها بود و کسی نبود که با یه CPR ساده جانش را نجات دهد !

CPR چیست؟! فرض کنید ساعت 6 بعد از ظهر است و شما بعد از یک روز کاری سخت غیر معمول به خانه تان بر می گردید (البته به تنهایی). شما به شدت خسته و غمگین هستید. ناگهان یک درد شدید در ناحیه سینه خود احساس می کنید که به طرف بازو و نیز به آرواره شما زبانه می کشد. فاصله خانه شما تا نزدیک ترین بیمارستان فقط 5 مایل (حدود 8 کیلومتر) است. متاسفانه، نمیدانید که آیا می توانید تا رسیدن به بیمارستان تحمل کنید یا نه... شما آموزش کمک های اولیه (CPR) را بلدید، اما نمی دانید چگونه این کمک ها را روی خودتان انجام دهید.

چگونه وقتی تنها هستیم از یک حمله قلبی جان سالم به در ببریم ؟


بسیاری از مردم، زمانی که با حمله قلبی مواجه می شوند، تنها و بدون کمک هستند. شخصی که ضربان قلب او نامنظم است و کسی که شروع به احساس ضعف می کند، تنها حدود 10 ثانیه پیش از دست دادن هوشیاریش وقت دارد. به هر حال، این قربانیان می توانند با سرفه های مکرر و شدید به خود کمک کنند.

پیش از هر سرفه باید نفس عمیق بکشید و سرفه باید عمیق و کش دار باشد و خلط سینه را از عمق سینه ایجاد کنید. توالی یک نفس و یک سرفه باید حدودا هر 2 ثانیه یکبار بدون توقف تکرار شود تا کمک برسد و یا ضربان قلب دوباره به حالت عادی باز گردد. نفس های عمیق اکسیژن را به داخل شش ها می کشد و حرکت های سرفه موجب فشار به قلب و تداوم جریان گردش خون توسط آن می شود. همچنین این فشار فشرده کننده روی قلب موجب بازیابی ریتم نرمال ضربان آن می شود. بدین طریق، قربانیان حملات قلبی می توانند تا رسیدن به بیمارستان حیات خود را حفظ کنند.