فرصت استثنایی کسب و کار اینترنتی href="http://richgoptr.com/pages/index.php?refid=behnoosh">richgoptr.com fmptr.comgenuineptr.compaypermails.comroyalptr.com
کد نمایش آب و هوا کد نمایش آب و هوا

مترجم سایت

مترجم سایت

خودرویی برای "همه" جا - جوانان

خودرویی برای "همه" جا

یکشنبه 24 مهر‌ماه سال 1390

خودرویی برای "همه" جا !!!! 
یک مخترع جوان چینی طرح مفهومی یک خودرو آینده را ارائه کرده است که می‌تواند بر روی جاده، یخ، شن و حتی بر روی آب حرکت کند.

به گزارش خبرگزاری مهر، یک طراح 21 ساله چینی به نام «یوهان ژانگ» فارغ التحصیل رشته طراحی صنعتی از دانشگاه شیهوا خودرویی را طراحی کرده که قادر است بر روی هر سطحی حرکت کند.

این خودرو شگفت انگیز که «فولکس واگن آکوا» نام دارد و در حال حاضر تنها طرح مفهومی آن ارائه شده، یک خودرو اسپورت با چهار فن پر قدرت است.

این خودرو می‌تواند با حداکثر سرعت 62 متر بر ساعت در روی جاده، یخ، شن و حتی بر روی آب حرکت کند.

پنجره‌های عریض بالای صندلی‌های جلویی «آکوا» اجازه می‌دهند که سرنشینان از چشم انداز پانورامیک مناظر اطراف لذت ببرند.

براساس گزارش دیلی میل، این خودرو از فناوری‌هایی که درحال حاضر در دسترس قرار دارند بهره می‌گیرد و از یک پیل سوختی هیدروژنی برای تامین انرژی دو موتور خود استفاده می‌کند.

این طراح جوان در این خصوص توضیح داد: «هیچ چیز بهتر از سفر با خودرویی که بتواند بر روی هر سطحی حرکت کند نیست. امیدوارم که روزی آکوا به یک ابَر خودرو واقعی تبدیل شود و در اختیار همه قرار بگیرد.»

این خودرو مفهومی کاملا زیستی برنده «جایزه خودرو CDN چین» شده است. موضوع این رقابت که اسپانسر آن را شرکت آلمانی فولکس واگن به عهده داشته است «خودرو فرا جاده‌ای چینی» بود

البته نمونه دیگری هم از چنین خودروهایی قبلاً (سال 2006) ساخته شده بود، که قابلیت حرکت بر روی جاده و آب را دارد، این خودرو که اسپلش نام دارد می تواند بر روی جاده تا 80 کیلومتر در ساعت حرکت کند و فقط با یک دکمه برای حرکت بر روی آب تبدیل به قایق شود: