فرصت استثنایی کسب و کار اینترنتی href="http://richgoptr.com/pages/index.php?refid=behnoosh">richgoptr.com fmptr.comgenuineptr.compaypermails.comroyalptr.com
کد نمایش آب و هوا کد نمایش آب و هوا

مترجم سایت

مترجم سایت

رژیم های غذایی مبتنی بر گروه خونی - رژیم ها - جوانان
X
تبلیغات
رایتل

رژیم های غذایی مبتنی بر گروه خونی - رژیم ها

جمعه 19 آبان‌ماه سال 1391

رژیم مربوط به گروه خون شما بازسازی مجدد چرخه وراثتی و طبیعی شماست. مقدمات این رژیم هزاران سال پیش برای ما فراهم شده است. شاید اگر پیام‌های غریزی وراثتی زیستی‌مان را دنبال می‌کردیم، اکنون شرایط متفاوتی داشتیم. با این وجود گوناگونی بشریت و تکنولوژی فراگیر بوجود آمد.   همانطور که قبلاً اشاره شد بیشتر انسان‌های اولیه شکارچیان با گروه خون O بودند که از حیوانات، حشرات، ‌دانه، ریشه، و برگ تغذیه می‌کردند. هنگامی که انسانها نحوه پرورش حیوانات برای

رژیم مربوط به گروه خون شما بازسازی مجدد چرخه وراثتی و طبیعی شماست. مقدمات این رژیم هزاران سال پیش برای ما فراهم شده است. شاید اگر پیام‌های غریزی وراثتی زیستی‌مان را دنبال می‌کردیم، اکنون شرایط متفاوتی داشتیم. با این وجود گوناگونی بشریت و تکنولوژی فراگیر بوجود آمد.

 

همانطور که قبلاً اشاره شد بیشتر انسان‌های اولیه شکارچیان با گروه خون O بودند که از حیوانات، حشرات، ‌دانه، ریشه، و برگ تغذیه می‌کردند. هنگامی که انسانها نحوه پرورش حیوانات برای استفاده شخصی و همینطور کشت محصولات را فرا گرفتند، دامنه گزینش غذا گسترش پیدا کرد. اما این مسئله لزوماً یک روندمنظم و یکنواخت نبود زیرا همه جوامع به خوبی با این تغییر سازگار نشدند.

 

در بسیاری از جوامع نخستین مانند هندوهای دره میسوری در شمال آمریکا که دارای گروه خون O بودند، تغییر از گوشت خواری به غذاهایی که از کشاورزی به دست می‌آوردند با تغییراتی در شکل گیری مغز و طاهر حفره‌های دندانی منجر شد. سیستم بدن آنها به سادگی با غذاهای ارائه شده جدید سازگار نبود.

 

با این وجود، برای مدتی طولانی غذاهای سنتی که از کشاورزی به دست می‌آمد، مواد مغذی فراوانی را برای جلوگیری از سوء تغذیه و حمایت جمعیت زیادی فراهم کرد. این شرایط به علت پیشرفت در تکنیک‌های کشاورزی و فراوری غذا که به تدریج مواد غذایی را اصلاح و هر چه بیشتر آنها را از وضعیت طبیعی خود خارج می‌کرد، تغییر کرد. برای مثال، اصلاح برنج با تکنیک‌های جدید اسیاب کردن که در قرن بیستم در قاره آسیا صورت گرفت، موجب بیماری بری بری(نقص تیامین) شد که به مرگ میلیون‌ها تن انجامید.

 

نمونه جدید آن تغییر در تغذیه کودک از شیر مادر به شیر خشک در کشورهای توسعه یافته جهان سوم است. این تغییر در فرمول بسیار اصلاح شده تغذیه کودک باعث مقادیر زیادی از سوء تغذیه، اسهال و کاهش عوامل دفاعی و طبیعی موجود در شیر مادر شد.

 

امروزه ثابت شده است مواد غذایی یا غذایی که مصرف می‌کنیم، تأثیری مستقیم بر سلامت و رفاه عمومی ما دارد. اما اطلاعات در مورد مواد غذایی به طور حیرت‌آور و متناقضی عرصه پرخطری را برای کسانی که نسبت به سلامتی خود هوشیار هستند، به وجود آورده است.

 

اما چگونه و چه توصیه‌هایی را باید دنبال کنیم، و چه رژیمی مناسب‌ترین است؟ حقیقت این است که ما دیگر نمی‌توانیم غذای مناسب خود را انتخاب کنیم، همانطور که رنگ مو و جنس خودرا انتخاب نکردیم. این رژیم قبلاً برای ما و از هزاران سال پیش انتخاب شده است.

 

من معتقدم بیشتر این سردرگمی‌ها درنتیجه فرضیه «یک رژیم برای همه» است. اگرچه به چشم خود دیده‌ایم که افراد خاصی به رژیم‌های مخصوصی جواب مثبت می‌دهند، در حالیکه دیگران این گونه نیستند، هیچ گاه در زمینه علم و تغذیه خود را ملزم نکرده‌ایم تا ویژگی‌های خاص جمعیت‌ها یا افراد را که ممکن است علت انواع پاسخ‌ها به رژیم‌های متفاوت را توضیح دهد، بررسی کنیم. ما در بررسی خصوصیات غذا آنقدر مشغول بودیم که خصوصیات افراد را نادیده گرفتیم.

 

رژیم غذایی گروه خون شما عمل خواهد کرد زیرا قادر خواهید بود طرح کلی تغذیه روشن، منطقی، علمی، بررسی شده و تضمینی را بر اساس تاریخچه سلولی بدنتان دنبال کنید.

 

هر رژیم مربوط به گروه خون، 16گروه غذا را شامل می‌شود:

 

گوشت، کله و پاچه، و گوشت شکار.

غذای دریایی.

فراورده‌های لبنی و تخم مرغ.

روغن و چربی

مغز و دانه‌های روغنی

لوبیا و حبوبات

غلات

انواع نان، بیسکویت ترد و کلوچه

جو و ماکارونی

سبزیجات، جوانه‌ها، فراورده‌های سویا و گیاهان تازه

میوه جات

آب میوه و دیگر مایعات

ادویه‌جات، سبزیجات خشک و چاشنی‌ها

نمک و فلفل

چای گیاهی

نوشیدنی‌های متنوع

 

هر کدام از این گروه‌ها غذاها را به سه طبقه تقسیم‌بندی‌ می‌کنند:

 

بسیار مفید، خنثی و پرهیز کردنی.

 

این طبقات را اینگونه بررسی کنید:

 

بسیار مفید غذایی است که مانند دارو عمل می‌کند.

خنثی غذایی است که مانند غذا عمل می‌کند.

پرهیز کردنی غذایی است که مانند سم عمل می‌کند.

 

تنوع گسترده‌ای از غذاها در هر رژیم وجود دارد اما نگران محدودیت در آنها نباشید. هر زمان که امکان دارد، غذاهای بسیار مفید را بر غذاهای خنثی ترجیح دهید. اما در استفاده ازغذاهای خنثی که مناسب شماست آزاد هستید؛ از نظر وجود لکتین برای شما مضر نیستند و شامل مواد غذایی ضروری برای یک رژیم متعادل می‌شوند.